Kayıt Günü ve Evrakları

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik kayıtları 14.08.2017 Pazartesi günü yapılacaktır.

1) ÖSYS Sonuç Belgesi (internet çıktısı sınav sonucu ile kayıt yapılacaktır

2) -Lise Diplomasının aslı ya da “aslı gibidir” onaylı örneği (Noter onaylı yada Kayıtlı olduğu üniversite tarafından diplomanın arka yüzüne şerh düşülerek verilen aslı gibidir onaylı örneği. – 2017 tarihinde mezun olanlar için yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)

3) Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi (T.C. Kimlik Numarası beyanı için)

4) Askerlik Durum Belgesi (Askerlik durumları, fakülte/yüksekokul görevlileri tarafından sorgulanacaktır. Haklarında “Kaydında sakınca yoktur” ibaresi bulunan yükümlülerden askerlik durum belgesi istenilmeyecektir.)

5) İkamet Adresi Beyanı (Formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ)

6) 6 adet 4.5 x 6 cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son 6 ay içinde, önden, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. . Fotoğraflarınızın arkasına adınızı- soyadınızı ve öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız)

7) Öğrenci katkı payı/öğrenim ücretinin ödendiğine dair banka dekontu (Ödemeler Öğrenci Otomasyon Sisteminden Referans Numarası alınarak Halk Bankasına yapılmaktadır)(Birinci Öğretim Programlarına kesin kayıt yaptıracak olanlar katkı payı ücreti ödemeyecektir)

8) SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK KOŞULLAR: Bk. 91. Bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı koşullara ek olarak herhangi bir okuldan disiplin cezası ile uzaklaştırılmış olmamak; vücut yapısı düzgün olmak; astım, bronşit, epilepsi, nefes darlığı ile ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik bozukluğu olmamak; bayılma, histeri, marazi çarpıntı, aşırı psikolojik duyarlık, davranış bozuklukları, yükseklik korkusu, kapalı alan korkusu, karanlık korkusu vb. psikolojik ve sinirsel hastalıklardan herhangi birine yakalanmış olmamak, boyu 1,65 m’den kısa olmamak; boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak gerekir. Kayıt sırasında bedensel, psikolojik yapısının İtfaiyeciliğe uygun olduğunu bir devlet hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekir.

10/08/2017
412 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Teknik Bilimler MYO

34452 Avcılar/İstanbul

Tel: 0 (212) 473 70 70(10 Hat)

E-Mail: tbmyo@istanbul.edu.tr