İstanbul Üniversitesi “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni” Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Koyma Töreni, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü İÜ Merkez Yerleşkesi Rektörlük Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın İÜ Atatürk ve Gençlik Anıtı’na çelenk koyması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak konuşma yaptı.

“Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümü”


İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümüne ilişkin konuşmasında şunları dile getirdi: “Bildiğiniz gibi aslında bugünlerin hatırlanması, anılması bir rutini yerine getirmek gibi olmamalı. Biz İstanbul Üniversitesi olarak böyle olmadığının bilincindeyiz. Çünkü bu topraklar bizim tesadüfen uğradığımız, geçerken kaldığımız yerler değil. Kararlılık içerisinde bize canlı hatıralar bırakan, hafızamızda yaşayan, güzel çalışmaların sahibi olan Türk büyüklerini ve yakın zamanda 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnç gösteren tüm vatan evlatlarımızı gururla anıyoruz. Bağımsızlık yolunda önemli mücadele vermiş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Üniversitemiz mensuplarının ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın konuşmasının ardından İÜ Rektörlük Binası Sergi Alanı’nda, İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümü sebebiyle hazırlanan film gösterildi.

Program düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Haber: Çağla KONAT

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

 

29/10/2017
405 defa okundu

Adres : İstanbul Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi Teknik Bilimler MYO

Büyükçekmece/İSTANBUL/TÜRKİYE

Tel:0 212 866 37 00

E-Posta :tbmyo@istanbul.edu.tr