İstanbul Üniversitesi 7. Uluslararası Yükseköğrenim Fuar ve Konferansı’na Katıldı

İstanbul Üniversitesi, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta 12-15 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Yükseköğrenim Fuar ve Konferansı’na katıldı.

riyad1

Riyad Uluslararası Sergi Merkezi’nde düzenlenen fuar, dünyanın 30 farklı ülkesinden 380 üniversitenin katılımı ile gerçekleştirildi. Dünya sıralamalarında ilk sıralarda yer alan üniversitelerin yer aldığı fuara, Türkiye’den İstanbul Üniversitesi de katıldı.

Devlet ve özel üniversitelerin yanı sıra konsoloslukların, kültür ataşeliklerinin, enstitülerin, araştırma merkezlerinin, uluslararası kurum ve kuruluşların katıldığı fuarda konferanslar ve workshoplar yapıldı.

Fuara İstanbul Üniversitesi’ni temsilen İÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse ve İÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Türkoğlu katıldı.

Tıp ve Mühendislik Fakültelerimize İlgi Büyük

Fuara İstanbul Üniversitesi’ni temsilen katılan heyet, katılımcıları İstanbul Üniversitesi’nin tarihçesi, eğitim yapısı, burs, beslenme, yerleşkeler, sportif olanaklar ve sosyo-kültürel faaliyetler hakkında bilgilendirdiler. Katılımcılar ayrıca İÜYÖS hakkında da detaylı bilgiler aldılar.

riyad2

İstanbul Üniversitesi standını ziyaret eden katılımcılara, İstanbul Üniversitesi tanıtım kitapçığı, broşürü ve kalemi hediye edildi. Öğrenciler, İstanbul Üniversitesi Heyeti’ne özellikle tıp fakültesi, sağlık bilimleri, işletme, ekonomi ve diş hekimliği ile ilgili sorular yönelttiler. Türkiye’de ve İstanbul’da yaşam şartları ile ilgili sorularını da yönelten öğrenciler bu konuda da bilgilendirildiler.

Türkiye ve İstanbul’a olan sevgilerini dile getiren Suudi öğrenciler, İstanbul Üniversitesi’nde okumak istediklerini ifade ettiler.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

26/04/2017
539 defa okundu

Adres : İstanbul Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi Teknik Bilimler MYO

Büyükçekmece/İSTANBUL/TÜRKİYE

Tel:0 212 866 37 00

E-Posta :tbmyo@istanbul.edu.tr